Κατόπιν κατάθεσης τροπολογίας του Υπουργείου Παιδείας, η οποία αναφέρει «Οι φοιτητές που περάτωσαν την κανονική φοίτηση, η οποία ισούται με τον ελάχιστο αριθμό των αναγκαίων για την απονομή του τίτλου σπουδών  εξαμήνων, σύμφωνα με το Ενδεικτικό Πρόγραμμα Σπουδών, έχουν τη δυνατότητα να εξεταστούν  στην εξεταστική περίοδο του χειμερινού εξαμήνου του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους 2016-17 σε  όλα τα μαθήματα που οφείλουν, ανεξάρτητα εάν αυτά διδάσκονται σε χειμερινό ή εαρινό εξάμηνο»

Σε εφαρμογή της ανωτέρω τροπολογίας παρακαλούνται όσοι φοιτητές/τριες 9ου εξαμήνου και άνω (επί πτυχίω) που οφείλουν μαθήματα εαρινού και χειμερινού εξαμήνου, να τα δηλώσουν στέλνοντας ηλεκτρονική αίτηση στη γραμματεία (σαν κι αυτή που στέλνουν για να ζητήσουν πιστοποιητικά, επιλέγοντας «Άλλο» και γράφοντας στο πεδίο αυτό τους τίτλους των μαθημάτων ή να επικοινωνήσουν με τη Γραμματεία του Τμήματος μέχρι τη Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2017 και ώρα  13.00 μ.μ.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Φοιτητές που έχουν ήδη αντικαταστήσει οφειλόμενα μαθήματα επιλογής του εαρινού εξαμήνου, σύμφωνα με τον Οδηγό Σπουδών, δεν μπορούν να δηλώσουν αυτά τα μαθήματα ως οφειλόμενα.