NEW MODULE OFFERED: ACADEMIC LITERACIES

ANNOUNCEMENT FOR SELECTED COURSE IN ENGLISH FOR ERASMUS and UNDERGRADUATE STUDENTS
START DATE: MONDAY 13th MARCH 2023, 6-9 pm, HALL H2

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ, ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ ERASMUS και ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ/ΕΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ (EΞΑΜΗΝΑ 6o, 8o και επί πτυχίω)

ΕΝΑΡΞΗ: ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΜΑΡΤΙΟΥ 2023, ΩΡΑ 6-9 μμ, ΑΙΘΟΥΣΑ Η2

Dear Αll,

Erasmus students and Special Education Department’s students, attending the last two semesters of their studies i.e. sixth, eighth and on, are invited to join and register for an academic skills course designed for undergraduate students. The course aims to develop the essential academic skills necessary for successful undergraduate studies. Students will be able to learn skills such as academic writing, critical thinking, how to approach research, and presentation skills. We believe that this course will provide you with a supportive and engaging environment to learn and practise these skills. Through interactive classes, workshops, and assignments, you will gain the skills and knowledge needed to succeed in your studies and beyond.
Compulsory attendance is required, and students must attend the classes to pass the course. Students must also have a B2 level of language proficiency to be eligible. We urge you to express your interest by contacting Evangelia Xirofotou at Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. or Christina Roussi at Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Do not miss this opportunity to improve your academic skills and reach your full potential.

We look forward to receiving your responses.

Best wishes,
Your university tutors

Οι φοιτητές/ριες Erasmus και οι φοιτητές/ριες του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής που βρίσκονται εγγεγραμμένοι/ες στα τελευταία εξάμηνα των σπουδών τους, δηλαδή στο έκτο εξάμηνο και εξής, καλούνται να συμμετάσχουν και να εγγραφούν σε ένα μάθημα ακαδημαϊκών δεξιοτήτων που έχει σχεδιαστεί για την περαιτέρω ανάπτυξη και καλλιέργεια ακαδημαϊκών δεξιοτήτων όπως η ακαδημαϊκή γραφή, η κριτική σκέψη, ο τρόπος προσέγγισης της έρευνας και οι δεξιότητες παρουσίασης εργασιών. Πιστεύουμε ότι αυτό το μάθημα θα σας προσφέρει ένα υποστηρικτικό και ελκυστικό περιβάλλον για να μάθετε και να εξασκήσετε αυτές τις δεξιότητες. Μέσω διαδραστικών μαθημάτων, εργαστηρίων και εργασιών, θα αποκτήσετε τις δεξιότητες και τις γνώσεις που απαιτούνται για να επιτύχετε στις σπουδές σας και πέρα από αυτές.

Η παρακολούθηση είναι υποχρεωτική και οι φοιτητές/ριες πρέπει να έχουν επίπεδο γλωσσομάθειας B2. Σας προτρέπουμε να εκδηλώσετε το ενδιαφέρον σας επικοινωνώντας με την κ. Ευαγγελία Ξηροφώτου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή την κ. Χριστίνα Ρούση στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Μπορείτε να δείτε το περίγραμμα του μαθήματος και εδώ:
Μη χάσετε αυτή την ευκαιρία να βελτιώσετε τις ακαδημαϊκές σας δεξιότητες και να αξιοποιήσετε πλήρως τις δυνατότητές σας.

Με τις καλύτερες ευχές μας,

Οι καθηγήτριές σας