Η Πνευμονολογική Κλινική του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνει αντικαπνιστική δράση. Στην εκδήλωση φοιτητές και φοιτήτριες του ΠΤΕΑ καθώς και από άλλα Τμήματα του ΠΘ, θα συμμετάσχουν ως εμψυχωτές και εμψυχώτριες στα παιχνίδια αναπνοής που θα διοργανωθούν προκειμένου να περάσουν αντικαπνιστικά μηνύματα στους συμμετέχοντες και συμμετέχουσες (παιδιά και γονείς). Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν:

1. Στον Βόλο, στις 29 Μαΐου 2022, ημέρα Κυριακή, 6μμ- 9μμ στο πάρκο του Αγίου Κωνσταντίνου, κοντά στην Εξωραϊστική, και
  2. Στην Λάρισα, στις 2 Ιουνίου 2022 ημέρα Πέμπτη, 6μμ- 9μμ στον Μύλο του Παππά.

Οι φοιτητές/ριες του ΠΤΕΑ που ενδιαφέρονται μπορούν να στείλουν e-mail στo Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για να δείτε το βίντεο πατήστε εδώ

Για να δείτε την αφίσα πατήστε εδώ

prosklisi