Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα και με το συνημμένο πρόγραμμα ορκωμοσιών της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, η ορκωμοσία των αποφοίτων του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής θα λάβει χώρα τη Πέμπτη 23 Σεπτεμβρίου 2021, στο Ανοικτό Αμφιθέατρο της Πολυτεχνικής Σχολής, Πεδίον Άρεως, 38334 Βόλος (χάρτης http://carpooling.uth.gr/ ).   Η πρώτη ομάδα φοιτητών με αρχικό στο επώνυμό τους  από  Α έως  Κ στις  11:00 και η δεύτερη ομάδα από Λ έως  Ω στις 11.30.  Συγκεκριμένα οι απόφοιτοι  καλούνται να προσέλθουν στο χώρο της ορκωμοσίας  μισή ώρα νωρίτερα από την προκαθορισμένη.

Όσον αφορά την εξ' αποστάσεως ορκωμοσία θα πραγματοποιηθεί στις 13.00 την ίδια μέρα. Θα υπάρξει ανακοίνωση με λεπτομέρειες για τον τρόπο διεξαγωγής της.

Για να δείτε το πρόγραμμα πατήστε εδώ.

Επίσης στο πλαίσιο της οργάνωσης της δια ζώσης τελετής ορκωμοσίας των αποφοίτων Προγράμματος Προπτυχιακών και Μεταπτυχιακών Σπουδών του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

- Είναι υποχρεωτική́ η χρήση προστατευτικής μάσκας (χειρουργική́ μάσκα) για όλους και όλες που θα παραβρεθούν.

- Η είσοδος αποφοίτων και συγγενών και φίλων τους, επιτρέπεται μόνο με επίδειξη είτε πιστοποιητικού́ εμβολιασμού́ [δεκατεσσάρων (14) ημερών μετά τη δεύτερη δόση ή τη μοναδική́ δόση], είτε με  βεβαίωση αρνητικού́ εργαστηριακού́ ελέγχου με τη μέθοδο PCR για κορονοϊό́ COVID-19 εντός των τελευταίων εβδομήντα δυο (72) ωρών πριν την προγραμματισμένη ώρα της εκδήλωσης ή με αρνητική εξέταση με τη χρήση ταχείας ανίχνευσης αντίγονου κορωνοϊού́ COVID-19 (rapid- test) εντός είκοσι τεσσάρων (24) ωρών πριν την προγραμματισμένη ώρα της εκδήλωσης, είτε με δήλωση αρνητικού́ αυτοδιαγνωστικού́ ελέγχου (self-test) εντός είκοσι τεσσάρων (24) ωρών πριν την προγραμματισμένη ώρα της εκδήλωσης, είτε με πιστοποιητικό νόσησης που εκδίδεται τριάντα (30) ημέρες μετά από́ τον πρώτο θετικό́ έλεγχο και η ισχύς του διαρκεί́ έως εκατόν ογδόντα (180) ημέρες μετά από́ αυτόν.

Σας αποστέλλονται σχετικές οδηγίες που βρίσκονται στο link

Για την εύρυθμη διεξαγωγή των τελετών ορκωμοσίας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε  ότι  εντός του Αμφιθεάτρου, τόσο στην αίθουσα και τον εξώστη όσο και στον περιβάλλοντα χώρο του, δεν επιτρέπεται η χρήση σερπαντίνων, κομφετί, χρήση κόρνας κ.λ.π