Αγαπητές και αγαπητοί φοιτήτριες/ες,phd

Το Παιδαγωγικά Τμήματα της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σας καλούν να συμμετάσχετε στην 1η κοινή Επιστημονική Συνάντηση Υποψηφίων Διδακτόρων που θα γίνει στον Βόλο στις 5 και 6 Οκτωβρίου 2019.

Στόχοι της 1ης αυτής κοινής Επιστημονικής Συνάντησης είναι:

1. Η παρουσίαση της πορείας της ερευνητικής δουλειάς των υποψηφίων διδακτόρων που βρίσκονται σε προχωρημένο στάδιο εκπόνησης της διδακτορικής διατριβής και η συζήτηση πάνω σε αυτή, έτσι ώστε να αξιολογηθούν τα επιτεύγματα ή/και να εντοπιστούν και αντιμετωπιστούν τα όποια προβλήματα και προβληματισμοί.
  2. Η ανταλλαγή απόψεων, καθώς και η ανάπτυξη αλληλεπίδρασης, συνέργειας και συνεργασίας τόσο μεταξύ των υποψήφιων διδακτόρων όσο και μεταξύ υποψήφιων και μελών ΔΕΠ.

Το πλήρες πρόγραμμα της Ημερίδας θα ανακοινωθεί τις επόμενες ημέρες.