Βόλος 22/5/2013

Το Π.Μ.Σ «Ειδική Αγωγή» του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας την Τετάρτη 22/5/2013 και ώρα 16:00 διοργανώνει ημερίδα με τίτλο «Ειδική Αγωγή – Αναπτυξιακές Διαταραχές» (Αμφιθέατρο Κορδάτος, Συγκρότημα Παπαστράτος, Βόλος).
Oι διαλέξεις σχετίζονται με πεδία που απασχολούν τη σύγχρονη πραγματικότητα, όπως ο Αυτισμός, το Σύνδρομο Williams, η Ειδική Γλωσσική Διαταραχή, η Δυσλεξία κ.α.
Το κόστος συμμετοχής για την παρακολούθηση της ημερίδας ανέρχεται στα πέντε ευρώ και στο τέλος αυτής χορηγείται βεβαίωση παρακολούθησης. Οι εγγραφές όσων επιθυμούν να παρακολουθήσουν την ημερίδα θα πραγματοποιηθούν την ίδια ημέρα και ώρες 15:00-16:00. H ημερίδα μοριοδοτείται με τρία μόρια από την Ένωση Νοσηλευτών Ελλάδος (ENE). Επισυνάπτεται το πρόγραμμα της ημερίδας.
(Στοιχεία Επικοινωνίας: τηλ. 24210 74756 και e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.)