andrikopoulouΗ επένδυση στη γνώση είναι επένδυση ζωής. Η επένδυση στο συγκεκριμένο Μεταπτυχιακό είναι επένδυση Ψυχής. Ολοκληρώνεσαι όχι μόνο σαν επαγγελματίας ψυχικής υγείας, αλλά και σαν προσωπικότητα, μέσα από τις γνώσεις και την αυτογνωσία που σου παρέχει, στοιχεία απαραίτητα για έναν σύμβουλο. Νιώθω περήφανη που αποτέλεσα φοιτήτρια ενός μεταπτυχιακού με πληθώρα παροχών σε γνώσεις, σε καταξιωμένους καθηγητές που μοιράζονται τις εμπειρίες τους και σε ευσυνείδητους συμβούλους-θεραπευτές που αναλαμβάνουν την προσωπική ανάπτυξη των φοιτητών. Όλα αυτά με τη διαρκή στήριξη και καθοδήγηση του διευθυντή του Μεταπτυχιακού, του ανθρώπου που αδιάκοπα φροντίζει για τους φοιτητές του και για την ποιότητα του μεταπτυχιακού, ώστε να είναι παραπάνω από ισότιμο με τα αντίστοιχα προγράμματα του εξωτερικού. Νιώθω ευγνώμων γιατί η επαγγελματική μου ταυτότητα ενισχύθηκε με έναν τίτλο Μεταπτυχιακού από Ελληνικό Πανεπιστήμιο, το οποίο στο χώρο της εκπαίδευσης, της υγείας και της ψυχικής υγείας είναι πλέον γνωστό και συγκεντρώνει εξαιρετικές κριτικές. Αυτό που έμαθα εγώ ως φοιτήτρια στο μεταπτυχιακό της «Συμβουλευτικής στην Ειδική Αγωγή, την Εκπαίδευση και την Υγεία» είναι όπως λέει και ο Carl Rogers:
"Το μόνο άτομο που είναι μορφωμένο είναι αυτό που έχει μάθει πώς να μαθαίνει και να αλλάζει" ("The only person who is educated is the one who has learned how to learn and change.").

Ανδρικοπούλου Αλεξάνδρα, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Κοινωνική Λειτουργός,
Μεταπτυχιακό Συμβουλευτική στην Ειδική αγωγή, την Εκπαίδευση και την Υγεία