see uth banner

μενού

Για να δείτε το ωρολόγιο πρόγραμμα του εαρινού εξαμήνου του ακαδ. έτους 2019-2020, σε μορφή Excel πατήστε εδώ.

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2019-2020

Ώρα Ημέρα Μάθημα Διδάσκων Αίθουσα Εξάμηνο
9-12 Δευτέρα Εκπαιδευτική αξιολόγηση στην ειδική αγωγή και την ενταξιακή εκπαίδευση Βλάχου Αίθουσα Σκουβαρά 2
12-3 Δευτέρα Εφαρμογές ΤΠ στην Εκπαίδευση και την Ειδική Αγωγή   & διδακτική της πληροφορικής(Ε) Τσιχουρίδης Αίθουσα Α 2
12-3 Δευτέρα Αγγλικά IV (Υ) Αργυρούλης Αίθουσα Α 4
3-6 Δευτέρα Αγγλικά ΙΙ Αργυρούλης Αμφιθέατρο Σαράτση 2
3-6 Δευτέρα Γαλλικά ΙΙ Τσελά Αίθουσα 2
3-6 Δευτέρα Ψυχολογική και εκπαιδευτική προσέγγιση της Νοητικής Καθυστέρησης (Ε) Σταυρούση Αίθουσα Δ 4
3-6 Δευτέρα Πρακτική Άσκηση γενικής αγωγής νηπιαγωγών 2 (Υ) Γκόρια Αίθουσα Ι 6
6-9 Δευτέρα Εφαρμοσμένη διδακτική των μαθηματικών (Ε) Σταθοπούλου Αίθουσα Εργαστηρίου Η/Υ 6
6-9 Δευτέρα Διδασκαλία κοινωνικής κατανόησης σε παιδιά με αυτισμό (Ε) Μπαλδιμτσή Αμφιθέατρο Σαράτση 6
6-9 Δευτέρα Κοινωνιογλωσσικές θεωρήσεις για τη γλώσσα και τη διδασκαλία της (Ε) Τσιώλη Αίθουσα Α 2
6-9 Δευτέρα Εννοιες φυσικών επιστημών στην Προσχολική & Πρώτη Σχολική Ηλικία (Ε) Βαβουγυιός Αίθουσα Πολυεργαστηρίου 8
9-12 Τρίτη Η γλωσσική ανάπτυξη των κωφών/βαρήκοων παιδιών: Ο ρόλος της έγκαιρης παρέμβασης (εργαστηριακό) (Ε) Νικολαραΐζη Αίθουσα Γ 2
9-12 Τρίτη Κινητικά προβλήματα -πολλαπλές αναπηρίες (Υ) Νησιώτου Αμφιθέατρο Σαράτση 6
12-3 Τρίτη Εισαγωγή στην Παιδαγωγική Επιστήμη (Υ) Ρουσσάκης Αμφιθέατρο Σαράτση 2
12-3 Τρίτη Γαλλικά IV (Υ) Τσελά Αίθουσα Ε 4
12-3 Τρίτη Η διαφοροποίηση του αναλυτικού προγράμματος στην εκπαίδευση των παιδιών με αναπηρία όρασης (Ε) Αργυρόπουλος Αμφιθέατρο Κορδάτου 4
12-3 Τρίτη Ανάπτυξη Εφαρμογών για την Εκπαίδευση και την Ειδική Αγωγή (Ε) Τσιχουρίδης Αίθουσα Δ 8
3-6 Τρίτη Γενικές αρχές οικολογίας (Υ) Παρασκευόπουλος Αμφιθέατρο Σαράτση 2
3-6 Τρίτη Διδακτική φυσικών επιστημών (Ε) Βαβουγυιός Αίθουσα Πολυεργαστηρίου 6
6-9 Τρίτη Θεατροπαιδαγωγική στην Ειδική Αγωγή και εκπαίδευση (Ε) Παπαϊωάννου Αίθουσα Μ 2
6-9 Τρίτη Διδακτική των Μαθηματικών (Ε) Σταθοπούλου Αίθουσα Εργαστήριο Η/Υ 4
6-9 Τρίτη Μεθοδολογία δραστηριοτήτων προσχολικής αγωγής ΙΙ (Ε) Μπότσογλου Αμφιθέατρο Σαράτση 6
6-9 Τρίτη Κοινωνία και Περιβάλλον (Ε) Ηλιοπούλου Αίθουσα Δ 8
9-12 Τετάρτη Πρακτική άσκηση γενικής αγωγής δασκάλων 2   (Υ) (8-12) Ρουσσάκης - 6
9-12 Τετάρτη Πρακτική άσκηση γενικής αγωγήςνηπιαγωγών 2 (Υ) (8-12) Μπότσογλου - 6
12-3 Τετάρτη Το παιχνίδι στην εκπαιδευτική διαδικασία (Ε) Μπότσογλου Αμφιθέατρο Κορδάτου 2
12-3 Τετάρτη Διδασκαλία του γλωσσικού μαθήματος στη γενική και ειδική   εκπαίδευση (Υ) Ανδρέου Αίθουσα Α 4
3-6 Τετάρτη Συναισθηματικές δυσκολίες και προβλήματα συμπεριφοράς στο σχολείο:εκπαιδευτικές παρεμβάσεις (Υ) Διδασκάλου Αίθουσα Α 4
3-6 Τετάρτη Πρακτική Άσκηση γενικής αγωγής δασκάλων 2     (Υ) Ρουσσάκης Αίθουσα Μ 6
6-9 Τετάρτη Κλινική Ψυχολογία: Ψυχολογικά προβλήματα παιδιών (Υ) Κλεφτάρας Αίθουσα Α 2
6-9 Τετάρτη Διδακτικές προσεγγίσεις στις Μαθησιακές Δυσκολίες (Ε) Τζιβινίκου Αίθουσα Δ 6
9-12 Πέμπτη Εισαγωγή στην εκπαίδευση ατόμων με προβλήματα όρασης (Υ) Αργυρόπουλος Αμφιθέατρο Σαράτση 2
9-12 Πέμπτη Ψυχοφυσιολογία (Υ) Βλάχος Αίθουσα Βέμη 4
9-12 Πέμπτη Χαρακτηριστικά του εκπαιδευτικού και μαθησιακή διαδικασία (Ε) Ρούση Αίθουσα Θ 6
12-3 Πέμπτη Αγωγή υγείας (Ε) Νησιώτου Αίθουσα Α 2
12-3 Πέμπτη Διαφοροποιημένη διδασκαλία: Εφαρμογές στην εκπαίδευση των κωφών και βαρήκοων ατόμων (εργαστηριακό) (Ε) Νικολαραΐζη Αίθουσα ΣΑΚΕ 4
12-3 Πέμπτη Παιδαγωγική της Ένταξης (Υ) Βλάχου Αίθουσα Βέμη 6
12-3 Πέμπτη Πρακτική Άσκηση ΣΜΕΑ ΙΙ: Ειδικά θέματα προσαρμογών (Υ) Τζιβινίκου Αίθουσα Δ 8
3-6 Πέμπτη Εισαγωγή στη Νοητική καθυστέρηση (Υ) Σταρούση Αίθουσα Α 2
3-6 Πέμπτη ΕΝΓ2: Συγχρονία και διαχρονία, εμπλεκόμενοι χρήστες και φορείς (Ε) Σαπουντζάκη Αίθουσα Ε 4
3-6 Πέμπτη Διοίκηση της τάξης και διαχείριση της συμπεριφοράς των μαθητών (Ε) Διδασκάλου Αίθουσα Δ 6
6-9 Πέμπτη Στατιστική-Ποσοτικές μέθοδοι έρευνας (εργαστηριακό) (Ε) Αβραμίδης Αίθουσα Εργαστηρίου Η/Υ 4
6-9 Πέμπτη Νευροψυχολογία και ειδικές διαταραχές μάθησης με έμφαση στις ΜΔ (Υ) Μαλεγιαννάκη Αίθουσα Βέμη 6
6-9 Πέμπτη ΕΝΓ2: Συγχρονία και διαχρονία, εμπλεκόμενοι χρήστες και φορείς (Ε) Σαπουντζάκη Αίθουσα Ε 4
9-12 Παρασκευή ΕΝΓ4: Δάνειοι και εξειδικευμένοι τύποι ως εργαλεία επικοινωνιακής πρόσβασης Σαπουντζάκη Αίθουσα Ε 6
9-12 Παρασκευή Εκπαιδευτική Ψυχολογία (Υ) Ρούση Αμφιθέατρο Σαράτση 4
12-3 Παρασκευή Πολιτισμός και αναπηρία: ζητήματα προσβασιμότητας και εκπαιδευτικές εφαρμογές (Ε) Κανάρη Αίθουσα ΣΑΚΕ 2
12-3 Παρασκευή ΕΝΓ 2: Συγχρονία και διαχρονία, εμπλεκόμενοι χρήστες και φορείς (Ε) Σαπουντζάκη Αίθουσα Ε 4
9-12 Παρασκευή Ερευνητικές εφαρμογές στην Ειδική Αγωγή (Ε) Αβραμίδης Αίθουσα Σκουβαρά 6
3-6 Παρασκευή ΕΝΓ4: Δάνειοι και εξειδικευμένοι τύποι ως εργαλεία επικοινωνιακής πρόσβασης Σαπουντζάκη Αίθουσα Ε 6
3-6 Παρασκευή Πρακτική Άσκηση ΣΜΕΑ ΙΙ: Ειδικά θέματα προσαρμογών (Υ) Τζιβινίκου Αίθουσα Δ 8
6-9 Παρασκευή Πρακτική Άσκηση ΣΜΕΑ ΙΙ: Ειδικά θέματα προσαρμογών (Υ) Παπουτσάκη Αμφιθέατρο Σαράτση 8

Οδηγός Σπουδών

Aποτυπώνει την ταυτότητα του Τμήματος και σας παρέχει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για τα γνωστικά αντικείμενα που διδάσκονται, για τα εργαστήρια, τις πρακτικές ασκήσεις και τις εξειδικεύσεις καθώς και για φοιτητικά θέματα...

Ωρολόγιο πρόγραμμα

Χειμερινού Εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2018-2019, σε μορφή Excel

Επιλέγουν το ΠΤΕΑ ως 1η επιλογή το 80% των φοιτητών μας

Το Ειδικής Αγωγής το πιο δημοφιλές Τμήμα στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας για το 2017 – Πρώτη επιλογή για 414 υποψήφιους

Περισσότερα...

16.175 μόρια και «διαβατήριο» για την εργασία!

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής στο Βόλο με βάση 16.175 μόρια για το 2018, σημείωσε αύξηση 1.618 μόρια (11,1%) και βρίσκεται ΠΡΩΤΟ μεταξύ των Παιδαγωγικών Τμημάτων.

Περισσότερα...

Go to top