Σύμφωνα με τον Ν. 4218/2013 (ΦΕΚ 268/10-12-2013/τ.Α΄) και την εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ Φ5/193954/Β3/17-12-2013, με τα οποία «δίνεται η δυνατότητα στους φοιτητές των Ανώτατων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων να εξεταστούν στην εξεταστική περίοδο του Φεβρουαρίου και Ιουνίου 2014 σε όλα τα μαθήματα που οφείλουν, ανεξάρτητα εάν αυτά διδάσκονται σε χειμερινό ή εαρινό εξάμηνο», παρακαλούνται όσοι φοιτητές/τριες οφείλουν μαθήματα εαρινού εξαμήνου, να τα δηλώσουν στέλνοντας ηλεκτρονική αίτηση στη γραμματεία (σαν κι αυτή που στέλνουν για να ζητήσουν πιστοποιητικά, επιλέγοντας «Άλλο» και γράφοντας στο πεδίο αυτό τους τίτλους των μαθημάτων), μέχρι τις 27 Δεκεμβρίου 2013.

Μπορούν να δηλωθούν μέχρι δύο ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ (από τους φοιτητές 3ου & 5ου εξαμήνου) ή τέσσερα (από τους φοιτητές του 7ου εξαμήνου), αναλόγως του αριθμού των οφειλόμενων μαθημάτων που έχει κάθε φοιτητής και με την προϋπόθεση ότι το σύνολο των δηλωθέντων μαθημάτων (στην αρχική δήλωση και τώρα) ΔΕΝ ξεπερνά το αρχικά ορισθέν μέγιστο αριθμό μαθημάτων ανά δήλωση, δηλαδή: 10 μαθήμτα για το 3ο εξάμηνο, 9 για το 5ο και 11 για το 7ο εξάμηνο.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Φοιτητές που έχουν ήδη αντικαταστήσει επιλογής οφειλόμενα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου, σύμφωνα με τον Οδηγό Σπουδών, δεν μπορούν να δηλώσουν αυτά τα μαθήματα ως οφειλόμενα.

Οι επί πτυχίω φοιτητές/τριες (από 9ο εξάμηνο και άνω) μπορούν να δηλώσουν όλα τα μαθήματα εαρινού εξαμήνου που οφείλουν έως 11 συνολικά.

Γραμματεία ΠΤΕΑ