Αγαπητοί φοιτητές,
αγαπητά μέλη της κοινότητας του Π.Θ.,

Σήμερα, Δευτέρα 23 Σεπτ., στην 8η επαναληπτική συνέλευση του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής, τα μέλη του διαπίστωσαν τη δυσμενή θέση στην οποία έχει περιέλθει το Τμήμα μας λόγω των πρόσφατων εξελίξεων στην Τριτοβάθμια--κι όχι μόνο--εκπαίδευση. Με υψηλό αίσθημα ευθύνης για το έργο που προσφέρουν στους φοιτητές και τις φοιτήτριες του Τμήματος, τα μέλη της Συνέλευσης αποφάσισαν κατα πλειοψηφία--ως ύστατο μέσο αντίδρασης--τη συμβολική αναστολή εκπαιδευτικών και διοικητικών λειτουργιών του Τμήματος από σήμερα Δευτέρα 23/9/2013 ως και την Παρασκευή 27/9/2013, 12.00 π.μ. οπότε και πραγματοποιηθεί νέα συνέλευση. Στο συνημμένο αρχείο θα βρείτε το σκεπτικό της απόφασης, όπως και δράσεις που θα πραγματοποιηθούν.

Ο Πρόεδρος του ΠΤΕΑ
Φίλιππος Βλάχος