Διάλεξη της καθηγήτριας κας Brigitte Marin με θέμα:

Στο πλαίσιο της διμερούς συμφωνίας Erasmus του ΠΤΕΑ με το Πανεπιστήμιο Paris- Est, Creteil, Παρίσι, επισκέπτεται αυτές τις μέρες το Τμήμα η καθηγήτρια Γλωσσολογίας κα Brigitte Marin, διευθύντρια του ESPE (Ecole Superieure du Professorat et de l’ Education), το οποίο δραστηριοποιείται στη διδασκαλία και την κατάρτιση παιδαγωγών όλων των βαθμίδων και στην έρευνα σχετικά με την κοινωνικοποίηση, τη διδασκαλία, τις ανισότητες και τις διαφοροποιήσεις στην εκπαίδευση. Η κα Marin θα δώσει μια διάλεξη στο πλαίσιο του μαθήματος «Πολυγραμματισμός και εκπαιδευτικές πρακτικές» της κας Ε.Γκανά, με θέμα: «Πρακτικές και μεθοδολογίες διδασκαλίας, χειρισμός των ανισοτήτων στην εκπαίδευση», την Τετάρτη, 10 Μαΐου, στις 12:00, στην αίθουσα του Πολυεργαστηρίου του ΠΤΕΑ, 2ος όροφος του Νέου Κτιρίου.

Η διάλεξη θα δοθεί στα αγγλικά. Για να δείτε την αφίσσα πατήστε εδώ...
Φοιτητές όλων των Παιδαγωγικών τμημάτων είναι ευπρόσδεκτοι

Brigite foto